Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (255)
  

  NE (113)
  

  OBČAS (75)
  

  NIKDY (125)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 84

Online: 1

Včera celkem: 179
Pojízdný lazaret udolal LazaraPublikováno: 2011-08-29
Poslal: Cecil
Kategorie: Junioři
Přečteno: 1140

No co bych vám k tomu řekl, měli jsme zřejmě víc pochroumaných než Třebíč, tak nám asi bylo dopomoženo. Ještě v sobotu odpoledne jsem přemýšlel o přeložení tohoto dvojzápasu pro totální nedostatek hráčů. Z 18 hráčů na začátku sezony se mi jich na tuto akci přihlásilo 10. Kluci se ale šprajcli a jejich jednohlasné bylo "BOJ". Ondra přibral bráchu a vyrazili jsme tedy. Po cestě, s naším dvorním řidičem Burákem, jsem dával dohromady sestavu - žaludkáři do vnitřku, zlomeniny do zadního a pak se losovalo, kdo na kopec. Shodli jsme se, že dvě sedmičky bychom mohli přežít, trenér soupeře však trval, vidě naše prořídlé řady, na kompletní hře. To si ovšem zle zavařil.

Na kopci Lazar rychle utnul naši první pálku, naopak soupeř dává bod. Ve druhé srovnáváme po odpalu Martina a v šesté stahuje další náš Rychlík. V sedmé již viditelně ochablý Lazar končí a my zvyšujeme na 7:1. Honza, Tadeáš a Mara - 4 RBI. V dohrávce osmé ale končí taky "vyházený" Ondra a začínají improvizace. Bolavé ruce dalších kluků umožňují srovnání na 7:7. Jdeme do poslední. Mara a Tomáš stahují dva bodíky a následně Tom nepustí bod! Několik našich fanoušků si otírá pot z čel po třech hodinách na sluníčku, provokacích na tribuně a nepříjemném ryku na střídačce soupeře. Osamocený rozhodčí odchází do sprchy a já mám půl hodinky na sestavu do druhého zápasu.

Těsně po příjezdu na hřiště, kdy se kluci ještě převlékali, jsem pomohl servírce vytlačit rudl s bečkou piva. Na "vtipné" připomínky kluků jsem neprozřetelně reagoval: když vyhrajete oba, tak vám ji kúpím! Už mezi zápasy mi někteří naznačovali, jestli mám u sebe dost peněz.

Druhý zápas Peťa stahuje bod hned v první, soupeř okamžitě srovnává. To je ale vše, co Nuclears dnes dokázali. Famózních 7 směn na kopci předvedl Tadeáš - průměr 4 pálkaři na směnu. Osmou si dohodil, dnes na kopec velmi nažhavený Utěšený a na tribuně, po dalších třech hodinách hry, opět létaly klobouky do vzduchu 1:13.

Co jsme tentokrát udělali naopak dobře? Za prvé si kluci konečně dali říct a nechali doma Zlou věc! Hlavně se ale kousli a přes některé bolístky šli do zápasu naplno. Když bylo třeba, tak se na kopec rvali i ti se sádrou na házecí ruce. Neskutečné skoky předvedli ve vnitřku Peťa a Ondra, Honza na dvojce provedl taky několik Majorligových zákroků, Mara, v tom pařáku, musel odchytat oba a vlastně všichni zahráli na jedničku. Speciální pochvalu si zaslouží mladý Schwarzík za spolehlivý výkon.

Na konci článku je zkratka NMS a jak jsem zjistil, spousta lidí netuší: S těmito Mladšími "rudochy" z řad Skokanů křižujeme republiku a bereme skalpy... Jelikož občas vyslechnou mé kouřové či jiné signály a taky že jsem nejstarší, opovážil jsem se jmenovat Náčelníkem. No po tomto double nevím, jestli nejsem spíš šaman.

Děkujeme Jarkovi Fluskovi, že do Třebíče přivezl půl Olomouce a výtečně odkaučoval na jedničce, Jitce Vrbové za doprovod generálního manažéra týmu a samozřejmě taky Michalovi, že je stále ochotný poslouchat ty kecy v autobuse. Zajeli jsme trošku až po cestě zpět a to zcela strategicky proto, abychom minuli Rohlenku - předseda oddílu určitě schválí;-)

Majitelé posledních dvou skalpů: Jan Utěšený - střevní katar, Martin Poledna - dvojitá zlomenina házecí ruky, Marek Sova - zase něco, Petr Nickl - palec pod parním válcem, Vít Přikryl - strhaný, Ondřej Schwarz - nepřiznal nic, Oldřich Šarník - koleno, rameno, plíce po tatovi, Tadeáš Václavek - pád z lešení, tříslo, Vojtěch Vrba - doprovod pacientů, Tomáš Flusek - zas to obkecal a Pavel Schwarz - zdravý, nebyl na Dracích.

Mezi tím, co junioři ničili Nuclearní hrozbu, Béčko vyprášilo doma ulity Šnekům a dostalo se tak do fáze, kdy se dá přemýšlet o baráži o ČML. Junioři Třebíče by měli přijet 1.9. v 16:00 na třetí, možná i rozhodující zápas do Olomouce, ale už po zápase mluvili opět o možnosti skreče. Můj názor je, že JExL je "opovrhovaná" soutěž bez budoucnosti a naopak ČML by klukům slušela. Pojďme to zvážit!

NMS

Líbí (0)     Nelíbí (0)

Komentáře:

Diskuze uzavřena

Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.