Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (255)
  

  NE (113)
  

  OBČAS (75)
  

  NIKDY (125)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 75

Online: 1

Včera celkem: 179
Baseballový tým Olomouckého kraje - 4.místo na HRÁCH V. LODM ČRPublikováno: 2011-07-07
Poslal: lazna
Kategorie: Starší kadeti
Přečteno: 1372

Baseballový tým Olomouckého kraje se na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky umístil na celkovém 4.místě. Hry V. letní olympiády uspořádal Olomoucký kraj ve dnech 21.-26.6.2011. Baseballového turnaje se zúčastnilo celkem 11 krajů ČR a mohli se ho zúčastnit hráči ročníku 1996 a mladší. Náš tým byl složený ze třinácti hráčů Skokanů a dvou hráčů Cannibals Šumperk. Na tomto turnaji volíme odlišnou rotaci nadhazovačů, než jsme zatím používali na jiných turnajích, kdy jsme během prvních zápasů střídali nadhazovače po 30 případně 20 nadhozech. Na první dva zápasy jsou určeni startující nadhazovači s cílem, aby se z těchto nadhazovačů stali po dobrém výkonu nadhazovači vítězní. Closer byl určován vždy podle aktuální situace v daném zápase.

Olomoucký kraj vs. Plzeňský kraj 14:7
První zápas turnaje. Na kopec se staví Zbyněk Vřeský a plní dobře svoji úlohu startujícího nadhazovače. Po dobrém výkonu si může připsat vítězství v zápase (W). Průběh zápasu je vyrovnaný a ukazuje se, že na turnaji nebude žádný zápas jednoduchý. Zápas na kopci zavírá Vítek Chromčák a může si připsat první SAV v turnaji. Důležité vítězství v prvním utkání turnaje.

Olomoucký kraj vs. Ústecký kraj 13:7
Druhý zápas během prvního dne turnaje. Startujícím nadhazovačem je Pavel Schwarz. Během zápasu střídá dobré okamžiky se slabšími, kdy povoluje pálkařům chůzi. Nakonec Pavel zvládá svůj úkol a přenechává místo na kopci dalšímu nadhazovači již za našeho vedení. Může si tedy připsat vítězství v zápase. Nelehký úkol zavřít zápas na kopci připadne na Přemka Skotáka. Přemkovi chvíli trvá než se rozhází, ale potom již zápas spolehlivě zavírá a může si zapsat SAV. Spolehlivý výkon na postu chytače předvedl stejně jako v předchozím zápase Tomáš Velešík.

Olomoucký kraj vs. Vysočina 6:5
Třetí zápas na turnaji a díky dvěma předchozím výhrám je to čtvrtfinále baseballového turnaje. Všichni si dobře uvědomují, že výhra nebo prohra v tomto zápase znamená hranici mezi úspěchem a neúspěchem. Startujícím nadhazovačem je Matěj Lázniček, na postu kečra hraje Tomáš Velešík. Tato osa funguje vždy spolehlivě. Mates podává na kopci výborný výkon, Tomáš je bezchybný na pozici kečra a skvělé zákroky předvádí všichni hráči v poli. Nejhezčí zákrok vytahuje Kuba Borůvka v levém zadním poli, kdy chytá dlouhý odpal. Další krásný zákrok předvádí Jan Gramata ve středním poli, kdy chytá míč ve výskoku. Kluci zaslouží pochvalu za pálku i baseruning. Vyzdvihl bych na tomto místě hru Honzy Gramaty v útoku, kdy byl na dvojce a nebyl nuceným běžcem. Odpal na spojku před běžce. Honza počká až spojka hodí na jedna a agresivně usiluje o zisk třetí mety, jednička přehazuje trojku a Honza je doma. Moc důležitý bod. A je zde závěr zápasu. Mates má odházené své nadhozy, vedeme 5 ku 3 a víme, že závěr zápasu bude moc těžký. Na kopec se odhodlaně staví Vítek Chromčák. Soupeři se ještě podaří srovnat stav utkání na 5 ku 5 za přispění dvou chyb naší obrany, ale víc už Vítek ani pole nedovolují. Máme dohrávku, pro Vítězný dobíhá Zbyněk Vřeský po dobrém odpalu Lukáše Pláňka. Matěj si zapisuje vítězství v zápase (W) a Vítek moc důležité druhé SAV v turnaji.

Praha vs. Olomoucký kraj 15:5.
Čtvrtý zápas na turnaji a hrajeme semifinále. Známe sílu Prahy, ale nechceme dát nic zadarmo. Volíme kdo půjde na kopec. Volba připadá na Vítka Chromčáka, který má velkou chuť házet. Vítek zvládá velkou porci nadhozů. Praha ukazuje svoji sílu a postupně navyšuje své vedení. V závěru zápasu se na kopec staví Martin Flusek a rychle zahraje svoji směnu. Máme poslední šanci něco s výsledkem udělat. Dokážeme ještě obsadit všechny mety, ale také máme již dva auty. Směna končí groundoutem. V některých částech utkání hrájeme s Prahou vyrovnaný zápas. Dobře pálíme, běžci se dostávají na mety, ale už je nedokážeme stáhnout domů dalším dobrým odpalem. Praha byla lepším týmem a zaslouženě postupuje do finále. My jsem rádi, že jsem si mohli zahrát semifinále s pozdějším celkovým vítězem turnaje.

Olomoucký kraj vs. Moravskoslezský kraj 4:18
Pátý zápas na turnaji a boj o bronzovou medaili. Na kopci začínáme s Vildou Sitárem. Vilda se snaží, ale hráči Moravskoslezského kraje se hned zpočátku do jeho nadhozů pořádně opírají a předvádí daleké odpaly. V průběhu druhé směny jde na kopec Tomáš Velešík a nutno říct, že i přes vedení soupeře si zápas dokáže užít. V dalším průběhu utkání ukazujeme i dobrou obranu, při níž hrajeme dvě double play. První double play po přímém odpalu na nadhazovače, kdy Tomáš chytá míč ze vzduchu a okamžitě hází na jedničku, ze které se utrhl běžec. V další směně hrajeme druhou double play po odpalu po zemi na nadhoz, Tomáš hraje domů a dále kečr Vítek Chromčák hraje na jedna. Hezký zákrok v obraně na postu spojky předvádí Pavel Schwarz, kdy ukázkově sbírá míč v pohybu dopředu a hraje aut na jedna. Za Moravskoslezský kraj hází dobře Ondra Satoria a téměř nic nám v útoku nedovoluje. Z našeho týmu se na pálce nejvíce daří Matěji Lázničkovi, který si připisuje triple a single. Soupeř nás v průběhu utkání jasně přehrává a zaslouženě získává bronzové medaile.

Závěrečné zhodnocení je jednoduché. Pochvalu za krásný turnaj s dobrou organizací a kvalitní přípravu obou hřišť zaslouží domácí pořadatelé. Po sportovní stránce jsme dosáhli maximum. Jsme rádi za čtvrté místo a považujeme ho za úspěch.Zahráli jsme si pět zápasů na kvalitním turnaji, kde žádný zápas nebyl lehký. Výborné individuálních výkony Tomáše Velešíka, Vítka Chromáka a Matěje Láznička byly podpořeny dobrou hrou celého týmu. Pro dobrý výsledek je vždy důležitá hra každého hráče v týmu. Je důležitý každý dobrý nadhoz, každý dobrý zákrok v poli, každý dobrý odpal. Celý tým všech 15 hráčů odvedl na olympiádě dobrou práci. Tímto závěrečným hodnocením mohu prohlásit Hry V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky za ukončené pro celý baseballový tým Olomouckého kraje včetně obou trenérů.

Sestava: Václav Andrš, Vojtěch Antoš, Jakub Borůvka, Martin Flusek, Jan Gramata, Vít Chromčák, Tomáš Lang, Matěj Lázniček, Lukáš Pláněk, Pavel Schwarz, Viliam Sitár, Přemysl Skoták, Filip Stupianský, Tomáš Velešík, Zbyněk Vřeský
Trenéři: Zdeněk Lázniček, Václav Blažek

Líbí (0)     Nelíbí (0)

Komentáře:

Diskuze uzavřena

Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.