Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (615)
  

  NE (409)
  

  OBČAS (352)
  

  NIKDY (674)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 0

Online: 0

Včera celkem: 0
Olomoučtí baseballisté dvakrát porazili Hippos a postupují do semifinále 1. LigyPublikováno: 2021-09-01
Poslal: Petr Frano
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 347

Do Nadstavby Skokani vkročili nepřesvědčivě, ale druhá část již byla v jejich režii. Olomoucký tým musel dvakrát porazit svého brněnského soupeře, aby postoupil do další fáze. Tým si tento fakt uvědomoval a dorazil na brněnské hřiště značně nažhaven. Není bez zajímavosti, že právě na tomto brněnském hřišti odehráli Skokani svůj poslední extraligový zápas. Pozitivním vlivem na výkon hráčů bylo převaha olomouckých fanoušků na tribunách.
Domácí Hippos nasadili na kopec leváka Lukáše Macíka, který Skokany zprvu držel na technických nadhozech. Na pálce se prosadil jen Matěj Lázniček, který odpálil daleký double, ale to bylo z útočné snahy vše. Skokani nasadili na kopec Michala Kohouta a můžu prozradit, že ten odházel celý zápas ve vynikající formě. V 2. směně Skokani bodovali po odpalech Vojáka, Dostála a Schwarze, ale bodů mohlo padnout mnohem více. Kohout kosil brněnské pálkaře strike outy a i pole se snažilo svému nadhazovači pomoci. Zásadní byla 4. směna, kdy olomoučtí hráči 2 x bodovali-po odpalech, umně složené úlivce, a také chybami v poli soupeře. I v 5. směně Skokani dvakrát skórovali a vytvořili si tak bodový polštář. Do 6.směny se měnil nadhazovač a na kopec nastoupil Tomáš Sedláček a hned si hroší pole připsalo úspěšný dvojout. V dohrávce 6. směny měli Skokani menší krizi a obdrželi 3 body po hitech a mnoha chybách v obraně. Konec utkání byl ve znamení mnoha střídání v podání Hippos, ale ani tato taktické rošáda domácímu celku nepomohla. Skokani zvítězili v poměru 8:5, ačkoliv na hity prohráli 7:10. Nejvíce odpalů měli Jakub Dostál a Martin Poledna, kteří shodně odpálili po 2 odpalech. Utkání sice hanáčtí hráči vyhráli, ale byl zde velký kontrast ve hvězdném výkonu nadhazovače Kohouta, a ne příliš kvalitní hry v poli (bylo celkem 6 chyb v obraně).

Sestava v 1.utkání:
P-Kohout, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla/Utěšený, 3B-Marek, SS-Nastoupil, LF-Poledna, CF-Lázniček, RF-Schwarz P, DH-Voják.
V 2.utkání byl startujícím nadhazovačem Skokanů Marek Nastoupil. Hned v úvodní směně se podařilo Hippos skórovat, a to díky nepřesnostem olomouckého nadhazovače. Hroši nasadili na kopec Viktora Dokoupila, který byl nejspíše nejrychlejším nadhazovačem dne. Marek Nastoupil se pral s nadhozy, ale v pravé chvíli se mu podařilo rozdat 2 strike outy, a tak mohla začít velká směna Skokanů Olomouc. Dohrávka 2.směny byla opravdu nevídaná a olomoučtí hráči v ní 10 x bodovali. Hanácký line up se protočil a donutil Dokoupila jít z kopce (vystřídal jej Petr Novotný). Ve vedení 10:2 šli Skokani do 3. směny, ale ta pro ně dopadla tragicky. Po chybách v poli a metách zdarma se Hippos dotáhli na 10:7. V půli utkání se dostal na kopec Jakub Školoudík, který splnil úlohu relievera. Utkání bylo ve své druhé části velmi zajímavé, neboť se jednalo a hroší snahu dorovnat, která byla v mnoha momentech blíže, než si Skokani přáli. Dalším nadhazovačem byl Petr Mik, který utkání doházel. Za Hippos utkání doházel Marek Štefka. Zápas skončil 17:13 pro hanácké baseballisty. I v tomto střetnutí měli pálkařsky navrch brněnští hráči. Opět bylo v zápase velké množství chyb (dohromady 12). Bezesporu největší pálkařskou hvězdou byl Pavel Schwarz, který odpálil po třech dobrých odpalech.
Sestava v 2. utkání:
P-Nastoupil/Školoudík/Mik, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Utěšený, 3B-Marek, SS-Nevrla,
LF-Poledna, CF-Lázniček, RF-Schwarz P., DH-Voják.

Skokani postoupili do semifinále 1.Ligy, kde je čeká velmi těžký soupeř. V sobotu 4.9. by se měli utkat s hráči Techniky Brno. Velkou neznámou může být fakt, zdali jsou v týmu posily z amerického kontinentu?

Líbí (41)    Nelíbí (43)

Komentáře:

Jméno:
Kolik je na hřišti met?:Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.