Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (615)
  

  NE (409)
  

  OBČAS (352)
  

  NIKDY (674)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 0

Online: 0

Včera celkem: 0
Skokani se s Klasikem rozešli smírněPublikováno: 2021-08-12
Poslal: Petr Frano
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 418

Olomoučtí baseballisté se v neděli utkali již s tradičním rivalem ze Slezska. S Klasikem se v základní části rozešli remízou a tento výsledek začíná být již obvyklý. Netradiční hrací den a dlouhé zápasy byly reklamou na baseball. Domácí hráči byli jistě rádi, že se na tribuny vrátili fanoušci.
Olomouckým startérem byl Ondřej Schwarz (4.2 IP, 3 SO, 21.21 ERA). Gurník a Kaplan se dostali na mety a díky dobré hře v ofenzivě hostující tým 2x skóroval. Za Frýdek nastoupil Šimon Urban (3 IP, 3 SO, 15.00 ERA), který odházel třetinu utkání. I Skokanům se podařilo dostat na mety, ale z plných met bodovali jen jednou. Stejná situace se opakovala i v další směně, ale s horším výsledkem. Ve třetí směně Klasik zažil big inning a nasázel domácím Skokanům 4 body-vše začalo chybou, trefením a úspěšnou úlivkou, poté přišlo pár dobrých odpalů a met zdarma hosté se pustili do bodového trháku. Jakub Voják odpálil double a po chybách v poli dokázal doběhnout až domů. Pokud si olomoučtí mysleli, že hostující hráči po velké směně poleví ve svém snažení, tak byli na omylu, jelikož v další směně opět 4 x skórovali – frýdečtí pálkaři si otevřeli pálkařské žně a vícemetrové odpaly jen nabíhaly do políček ve statistikách. Hostující trenér Kaplan vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Kamil Pavelka (3 IP, 9 ERA). Byl střídán, jelikož Skokani začali pálit nebo chodili po metách. Po 4. směně bylo skoré 10: 6 pro hosty a pálkařské představení dále pokračovalo. I domácí trenér Voják začal střídat a na kopec se dostal Petr Mik (4.1 IP, 3 SO, 4.15 ERA), kterého přivítal vícemetovým odpalem skvěle pálící Gurník. Za zmínku stojí homerun Jakuba Vojáka, který znamenal 2 body. Na kopec se dostal hrající trenér Jakub Kaplan (3 IP, 4 SO, 0.00 ERA), který házel velmi neobvyklým způsobem (tzv. sidearmem). Celý zápas trval 225 minut a hostující tým odpálil 23 hitů, což je velmi dobré číslo. Olomoucký celek měl pouze 7 dobrý odpalů, a tak si nemohl činit nároky na vítězství. Nejlepšími pálkaři olomouckého týmu byli: Jakub Voják a Martin Poledna, kteří shodně odpálili 2 hity.
Sestava v 1. zápase:
P-Schwarz O./Mik, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla/Schwarz O., 3B-Marek, SS-Nastoupil, LF-Poledna, CF-Lázniček, RF-Borůvka/Voják, DH-Voják.
V tomto utkání domácí Frýdek nasadil na kopec Matyáše Kozla (7.1 IP, 3 SO, 3.68 ERA), který v letošní sezoně hrál i za Arrows Ostrava. Matěj Lázniček odpálil hit a po odpale Jakuba Vojáka šli Skokani do rychlého vedení. Olomouc nasadil na kopec Jiřího Šimka (7.2 IP, 9 SO, 1.17 ERA), který se vrátil na kopec po 3 letech. V úvodní dvou směnách Šimek drtil frýdecké pálkaře skvělým umisťováním nadhozů. I mladík Kozel držel hanácké pálkaře zkrátka. Skoré se změnilo až ve 4. směně, kdy se hostujícím Skokanům podařilo prolomit frýdeckou obranu. Lví podíl na 2 bodech mělo duo Schwarz-Voják, kteří odpálili vícemetrové odpaly. K velmi dobře házejícímu nadhazovači a se přidala i dobře hrající obrana - ku příkladu chycení krádež na druhé metě ve 4. směně. Klasikům se podařilo snížit olomoucké vedení po odpale Michala Bakera (stav byl 3:1 pro Hanáky). Jakub Voják odpálil v 7. směně daleký grand slam za 4 body. V dohrávce směny se nic zásadního nestalo, a tak mohli Skokani na začátku poslední (8.) směny zase zaútočit. Na kopec se dostal Richard Koláček (0.2 IP, 1 SO, 0 ERA), který utkání doházel a byl to právě on, který obdržel další homerun a to z pálky Matěje Láznička. Utkání uzavřel junior Jakub Školoudík (0.1 IP) a Skokani si připsali výhru 11:1. Celý zápas byl bez chyby na olomoucké straně, a také k výhře přispěl vynikající nadhazovač Šimek. Jakub Voják a Matěj Lázniček oba odpálili po 3 úspěšných odpalech a táhli celý útok.
Sestava v 2. zápase:
P-Šimek/Školoudík, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla, 3B-Marek, SS-Nastoupil, LF-Poledna, CF-Lázniček, RF-Schwarz O, DH-Voják.

Olomoucký tým čeká ještě jeden soupeř. V sobotu 21.8. hrají Skokani s Hrochem Brno a tento střet může být posledním zápasem/sérií v tomto roce. Hanácký tým potřebuje dvakrát zvítězit a mít trochu štěstí, aby postoupil do play-off.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (44)    Nelíbí (49)

Komentáře:

Jméno:
Kolik je na hřišti met?:Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.