Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (615)
  

  NE (409)
  

  OBČAS (352)
  

  NIKDY (674)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 0

Online: 0

Včera celkem: 0
Jako den a noc - aneb skokanský víkend ve Frýdku-MístkuPublikováno: 2021-06-30
Poslal: Petr Frano
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 429

Předposlední kolo hanáčtí baseballisté hráli na horké frýdecké půdě. Oba týmy měly podobné výsledky a mnohem více. Skokani jsou decimování zraněními, a tak na zápas odjelo pouze torzo hráčského kádru. Baseball byl přesto kvalitní a diváci mohli vidět homerun, double play i další skvělé odpaly a rozehry.

Klasik nasadil na kopec ostravského nadhazovače Alexandra Šína (6 IP, 1 ER, 1.50 ERA, 10 SO), který má bohaté zkušenosti s Extraligou. Jakub Borůvka předvedl úchvatný souboj, kdy nadhazovači vzal 9 nadhozů. Jakub Voják této výhody využil a odpálil double a olomoucký tým 1 x skóroval. Za olomoucký tým nastoupil na kopec Pavel Schwarz (5 IP, 7 ER, 12.60 ERA, 1 SO). Frýdecký tým otočil pálku - celkově Klasik dal 3 body na dobré odpaly, chyby obrany a ještě díky kvalitnímu base runningu. I v další směně domácí tým střílel a po 3. směně Skokani prohrávali 1:8. Šín na kopci vládnul a spousta hráčů skončila strike outem - právě kvalita na nadhozu byla klíčová pro děj celého střetnutí. Dohrávku 4. směny hráči F-M pojali ve velkém a opět mnohokrát skórovali (celkem 4 body) – domácí pálkaři trefovali gapy v obraně - v této směně bylo vidět mnoho dlouhých odpalů. Obrana v čele s nadhazovačem dělali olomouckým hráčům velké starosti. Tato teze nebyla platná v poslední směně, kdy se hostujícím Skokanům podařilo 2x skórovat. Do dohrávky 6. směny šel na kopec Jan Lýzner (0,2 IP, 4 ER), který vystřídal Schwarze. Klasik dokázal několikrát skórovat a dosáhnul, tak mercy rule. Frýdek zvítězil 18:3 a byl výrazně lepší ve všech atributech. Skokani opět mnohokrát chybovali v obraně (4) a odpálili pouze 3 dobré odpaly.
Sestava 1. zápase:
P-Schwarz P./Lýzner, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla, 3B-Voják, SS-Schneider, LF-Poledna, CF-Lýzner/Mik, RF-Nastoupil, DH-Mik.

V druhém zápasu se představil na kopci Marek Nastoupil (6 IP, 0 ER, 3 SO), který předvedl nejlepší výkon v sezóně. Úvodní směna byla slabší - pole velmi tomuto hráči pomohlo a Skokani šli do útoku. Za Frýdek startoval Kamil Pavelka (2 IP, 7 ER, 31.50 ERA, 1 SO). Big inning hanáčtí hráči zažili hned v úvodu, kdy nasypali soupeři 4 body. Jednalo se o skvělý vstup do utkání, který povzbudil hráče ke skvělým výkonům (diametrálně odlišným od úvodního střetnutí). V další směně Marek sám vyoutoval dva hostující hráče a dostával se do skvělé formy. Jakub Voják odpálil single a Jakub Dostál jej stáhnul svým odpalem a olomoucký tým opět bodově odskočil. Pokud byla úvodní směna big inningem, tak ta 3. byla velkou směnou na druhou. Olomoucká pálka se protočila v tzv. čertvově kolečku – Skokani 8 x skórovali. Martin Schneider odpálil homerun na 2 striky a Martin Poledna odpálil 2 hity v jedné směně. Hostující kouč vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Šimon Urban (4 IP, 3 ER, 4 SO, 6.75 ERA). Od tohoto inningu se utkání v podstatě dohrávalo za rozhodnutého stavu (13:0). Do poslední směny šel na kopec Jakub Školoudík (1 IP, 0 ER, 1 SO, 0 ERA), který zápas úspěšně zavřel. Olomoucký tým neudělal v zápase žádný error a nadhazovači povolili pouze 1 hit. Hanáčtí pálkaři měli na kontě 12 hitů a většina měla 2 úspěšné odpaly.

Sestava v 2. zápase:
P-Nastoupil/Školoudík, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla, 3B-Voják, SS-Schneider, LF-Poledna, CF-Lýzner, RF-Schwarz P., DH-Mik.

Remíza byla férovým vyústěním dění na hřišti. V prvním zápase Klasik měl lepšího nadhazovače a po zásluze vyhrál a v druhém Skokani bojovali, jako tým a po zásluze urvali vítězství. Ačkoliv přijelo na zápas pouze 11 hráčů a příliš prostoru ke střídání nebylo, tak hanácký celek ukázal, že se s ním musí do dalších sezon počítat. V tabulce jsou Skokani na dělené 4. pozici právě s Frýdkem-Místkem. Poslední hrací víkend hanáčtí hráči vyzvou Wolfs Domažlice na svém stadionu.

Líbí (51)    Nelíbí (40)

Komentáře:

Diskuze uzavřena

Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.