Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (395)
  

  NE (203)
  

  OBČAS (140)
  

  NIKDY (230)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 0

Online: 0

Včera celkem: 0
Skokanská mládež v základní části moravskoslezské ligyPublikováno: 2020-07-20
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 522

Letošní baseballová sezona zdá se mi poněkud podivná, i tak by mohlo začít zhodnocení základní části olomoucké mládeže. Zimní a jarní přípravu nabourala hygienická krize, a tak trenéři dlouho neviděli své svěřence. Olomoucká mládež má letos pouze 3 kategorie, které bojují v rámci Severní Moravy.

Kategorie U11
Nejmladší skokanská kategorie odehrála v ZČ 10 utkání a ještě 2 ji zbývají. Zkrácená sezona, a také rozmary počasí nedovolily odehrát všechna utkání v běžných termínech. Tato věkovou skupinu vede Milan Sochor s velkou pomocí rodičů. U11 má ve svém kádru většinou mladší děti, a tak místo normálního baseballu hrají chlapci a dívky coachpitch (tj. že pálí z nadhozu trenéra). Z 10 utkání se Skokanům podařilo vyhrát pouze 1 zápas (x Snails Orlová, ale ten stál opravdu za to a ukázal, že Skokani umí hrát dobrý baseball). V týmu jsou mladší hráči a spoustu nováčku, a tak lze výsledky brát s velkou rezervou. Ze statistického pohledu tým dal za 1 zápas přibližně 5 bodů a 13 bodů obdržel. V nadstavbě budou chlapci a dívky bojovat o vylepšení nelichotivého umístění, a také budou chtít ukázat, že mají baseball v krvi.

Kategorie U13
Prostřední věková kategorie již normálně hraje na nadhoz, a také se může krást, brát si z mety a v mnoha ohledech tato kategorie kopíruje mužský baseball. Hlavním trenérem je Martin Šíma, který je podporován Jiřím Šimkem a dalšími asistenty z řad rodičů. Tomuto týmu se povedlo odehrát všech 10 utkání s bilancí 1-9. Jedinou výhru si chlapci připsali v nervy drásajícím utkání proti Cannibals Šumperk. Z pohledu statistiky hráči kategorie skórovali 5 x v jednom zápasem a obdrželi 15 bodů na zápas. V nadstavbě budou Skokani svádět litý boj o to, aby přeskočili Šumperk a neskončili na posledním místě.

Kategorie U15
Nejstarší věková kategorie již hraje na velkém hřišti a krom jiné dotace směn se jedná o mužský baseball. V letošním roce se do soutěže přihlásily jen 4 týmy. Hlavním trenérem je Václav Voják a tento tým trénuje společně s Pavlem Školoudíkem. Mnoho hráčů z této kategorie hostuje ve Frýdku-Místku, kde hrají v kategorii U18. Tato možnost je vítaná, protože hráči hrají proti kvalitním týmu (Draci Brno, Hroši Brno?). V úvodním zápase se týmu povedlo vyhrát na dlouholetým rivalem z Ostravy, což překvapilo nejednoho baseballového fanouška. Kategorie U15 je na 3. místě s bilancí 5-7 a na 2. tým jim chybí jen 2 výhry. Z pohledu čísel hráči dali v 1 zápase 7 bodů a obdrželi přibližně 10 bodů. V nadstavbě mohou hráči bojovat o posun na 2. příčku, ale zároveň si musejí dát pozor na Zlín.

Po základní části následuje prázdninová pauza, kde si hráči mohou odpočinout a připravit se na boje o umístění v tabulce. Všechny kategorie odehrají ještě nějaké zápasy, kde mohou vylepšit své postavení.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (97)    Nelíbí (52)

Komentáře:

Jméno:
Kolik je na hřišti met?:Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.