Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (162)
  

  NE (59)
  

  OBČAS (43)
  

  NIKDY (84)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 223

Online: 3

Včera celkem: 250
Premiérové dvojutkání s Pelikans BučovicePublikováno: 2020-06-08
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 261

Áčko konečně rozehrálo své utkání v Lize. V této sezoně Skokani hrají 1. Ligu, kde mají pouze 6 soupeřů. Los nám přidělil do 1. kola tým z Bučovic. Tento tým mohutně posiloval a na hostování si zajistil mladé hráče Draků Brno. V minulém kole Pelikans remizovali s Frýdkem-Místkem a poodkryli své možnosti.

Do úvodního utkání šel na kopec Michal Kohout, úvodní pálkaři sice odpálili hit, ale podařilo se nám eliminovat pálkařskou hrozbu z Kuby. Bučovice nasadili na kopec Jana Svobodu, který přišel z Draků Brno. Na pálce jsme se v 1. směně neprosadili. Zápas nabral rychlý ráz a bodu se solidně naplněná tribuna dočkala až v dohrávce 4. směny. Martin Zdražil se dostal singlem na metu a poté jej poslal domů Matěj Lázniček, ačkoliv jsme měli plné mety, tak se nám více nepodařilo bodovat. Hostující tým vyměnil nadhazovače a na kopec se dostal honduraský hráč Jose Paz Chavez (bývalý reprezentant své země a na radaru hodil 140 km/h). Michal Kohout házel velké utkání a domácí obrana zdatně pomáhala. Zlom v utkání nastal v dohrávce 7. směny, kdy Skokani zažili big inning. V této směně Olomouc 4 x bodovala, díky sérii hitů a sebeobětovacích odpalů. Na začátku další směny se 2x prosadily Bučovice, ale obrana další body nepřipustila. Michal Kohout zakončil 9. směnu 2 strike outy a odházel complete game (138 nadhozů). Skvělý výkon podal v pravém zadním poli Petr Mik, který chytil velmi těžké míče, a také Michal Kohout, který nedovolil Pelikánům se prosadit. Skokani si v 1. zápase v Lize připsali výhru 6:2.

Sestava týmu Skokani Olomouc:
P-M.Kohout, C-J.Borůvka, 1B-P.Schwarz, 2B-M.Zdražil, 3B-O.Schwarz, SS-A.Fusek, LF-O.Antoš, CF-M.Lázniček, RF-P.Mik, DH-M.Poledna, trenér ? M.Zdražil

I v 2. utkání byli Skokani Olomouc domácím týmem. Na kopec se postavil Petr Mik, který v minulém zápase exceloval v zadním poli. Hned v 1. směně Skokani dostali bod, ne díky dobrým odpalům, ale obrana si vybrala slabší chvilku. Za hostující tým nastoupil mladý nadhazovač Ondřej Králík, který také hostuje z Draků Brno. Tento hráč házel o trochu pomaleji než jeho předchůdci, ale měl velmi dobré technické nadhozy. Výraznější bodová změna se udála v 3. směně, kdy si oba týmy připsaly po 1 bodu. Stav utkání byl tedy 2:1 pro tým z Bučovic. Další směna byla pro Skokany průlomová, kdy se 1. pálkař dostal na metu a poté po sérii velmi kvalitních odpalů a trefení pálkařů, Olomouc srovnala na 3:3. Petr Mik házel velmi dobré utkání a chvílemi to vypadalo, že soupeří s hostujícím nadhazovačem, kdo hodí více toček (tj. druh technického nadhozu). Vojtěch Vrba odpálil hit do pravého pole, ale bohužel se střetl s 1. metou, která mu stála v cestě a zranil se. Dalším pálkařem byl Martin Poledna, který odpálil triple přes střední zadní pole a body se jen sypaly. I v 6. směně se Skokanům dařilo bodovat na Leonarda Paredese, který se v minulé směně dostal na kopec. Lví podíl na bodu měl Ondřej Schwarz, který odpálil daleký triple. V 7. směně olomoucký trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Marek Hlavička. Bohužel se mu příliš nedařilo a olomoucká obrana mu příliš nepomohla, hosté v této směně dali 4 body a dalším olomouckým nadhazovačem byl Ondřej Schwarz. Olomoučtí pálkaři byli, jako opaření po bodové smršti, neboť i v další směně Pelikans nasázeli 4 body. Skokanům se podařilo stáhnout pouze 1 bod a utkání jen korigovat. Zápas skončil vítězstvím Pelikans Bučovice v poměru 11:7. Olomoučtí Skokani ztratili slibně se rozvíjející se zápas až v posledních směnách.

Sestava týmu Skokani Olomouc:
P-P.Mik (M.Nastoupil, O.Schwarz), C-T.Borůvka, 1B-V.Vrba (A.Fusek, P.Schwarz), 2B-J.Borůvka, 3B-O.Schwarz (M.Zdražil), SS-M.Nastoupil (M.Zdražil), LF-O.Antoš (V.Vrba, A.Fusek), CF-M.Poledna, RF-M.Poisl, DH-M.Zdražil, trenér ? M.Zdražil

Tuto sobotu hrají Skokani další domácí zápas. Následujícím soupeřem budou hráči Sokola Hluboká nad Vltavou. Utkání začínají v tradiční časy, a to v 13.00 a 16.00.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (42)    Nelíbí (31)

Komentáře:

Diskuze uzavřena

Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.