Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Dostanou se Skokani do play off 1.Ligy???

  ANO (11)
  

  NE (13)
  

  MOŽNÁ (6)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 58

Online: 1

Včera celkem: 112
Aktuální výsledky Muži:
27.6. 16:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 16:1
27.6. 13:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 19:4
13.6. 16:00 Skokani Olomouc - Hluboká nad Vltavou 5:21
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
Nejbližší zápas Muži:
20.6. 13:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
20.6. 16:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
5.7. 13:00 Hroch Brno - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
Premiérové dvojutkání s Pelikans BučovicePublikováno: 2020-06-08
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 131

Áčko konečně rozehrálo své utkání v Lize. V této sezoně Skokani hrají 1. Ligu, kde mají pouze 6 soupeřů. Los nám přidělil do 1. kola tým z Bučovic. Tento tým mohutně posiloval a na hostování si zajistil mladé hráče Draků Brno. V minulém kole Pelikans remizovali s Frýdkem-Místkem a poodkryli své možnosti.

Do úvodního utkání šel na kopec Michal Kohout, úvodní pálkaři sice odpálili hit, ale podařilo se nám eliminovat pálkařskou hrozbu z Kuby. Bučovice nasadili na kopec Jana Svobodu, který přišel z Draků Brno. Na pálce jsme se v 1. směně neprosadili. Zápas nabral rychlý ráz a bodu se solidně naplněná tribuna dočkala až v dohrávce 4. směny. Martin Zdražil se dostal singlem na metu a poté jej poslal domů Matěj Lázniček, ačkoliv jsme měli plné mety, tak se nám více nepodařilo bodovat. Hostující tým vyměnil nadhazovače a na kopec se dostal honduraský hráč Jose Paz Chavez (bývalý reprezentant své země a na radaru hodil 140 km/h). Michal Kohout házel velké utkání a domácí obrana zdatně pomáhala. Zlom v utkání nastal v dohrávce 7. směny, kdy Skokani zažili big inning. V této směně Olomouc 4 x bodovala, díky sérii hitů a sebeobětovacích odpalů. Na začátku další směny se 2x prosadily Bučovice, ale obrana další body nepřipustila. Michal Kohout zakončil 9. směnu 2 strike outy a odházel complete game (138 nadhozů). Skvělý výkon podal v pravém zadním poli Petr Mik, který chytil velmi těžké míče, a také Michal Kohout, který nedovolil Pelikánům se prosadit. Skokani si v 1. zápase v Lize připsali výhru 6:2.

Sestava týmu Skokani Olomouc:
P-M.Kohout, C-J.Borůvka, 1B-P.Schwarz, 2B-M.Zdražil, 3B-O.Schwarz, SS-A.Fusek, LF-O.Antoš, CF-M.Lázniček, RF-P.Mik, DH-M.Poledna, trenér ? M.Zdražil

I v 2. utkání byli Skokani Olomouc domácím týmem. Na kopec se postavil Petr Mik, který v minulém zápase exceloval v zadním poli. Hned v 1. směně Skokani dostali bod, ne díky dobrým odpalům, ale obrana si vybrala slabší chvilku. Za hostující tým nastoupil mladý nadhazovač Ondřej Králík, který také hostuje z Draků Brno. Tento hráč házel o trochu pomaleji než jeho předchůdci, ale měl velmi dobré technické nadhozy. Výraznější bodová změna se udála v 3. směně, kdy si oba týmy připsaly po 1 bodu. Stav utkání byl tedy 2:1 pro tým z Bučovic. Další směna byla pro Skokany průlomová, kdy se 1. pálkař dostal na metu a poté po sérii velmi kvalitních odpalů a trefení pálkařů, Olomouc srovnala na 3:3. Petr Mik házel velmi dobré utkání a chvílemi to vypadalo, že soupeří s hostujícím nadhazovačem, kdo hodí více toček (tj. druh technického nadhozu). Vojtěch Vrba odpálil hit do pravého pole, ale bohužel se střetl s 1. metou, která mu stála v cestě a zranil se. Dalším pálkařem byl Martin Poledna, který odpálil triple přes střední zadní pole a body se jen sypaly. I v 6. směně se Skokanům dařilo bodovat na Leonarda Paredese, který se v minulé směně dostal na kopec. Lví podíl na bodu měl Ondřej Schwarz, který odpálil daleký triple. V 7. směně olomoucký trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Marek Hlavička. Bohužel se mu příliš nedařilo a olomoucká obrana mu příliš nepomohla, hosté v této směně dali 4 body a dalším olomouckým nadhazovačem byl Ondřej Schwarz. Olomoučtí pálkaři byli, jako opaření po bodové smršti, neboť i v další směně Pelikans nasázeli 4 body. Skokanům se podařilo stáhnout pouze 1 bod a utkání jen korigovat. Zápas skončil vítězstvím Pelikans Bučovice v poměru 11:7. Olomoučtí Skokani ztratili slibně se rozvíjející se zápas až v posledních směnách.

Sestava týmu Skokani Olomouc:
P-P.Mik (M.Nastoupil, O.Schwarz), C-T.Borůvka, 1B-V.Vrba (A.Fusek, P.Schwarz), 2B-J.Borůvka, 3B-O.Schwarz (M.Zdražil), SS-M.Nastoupil (M.Zdražil), LF-O.Antoš (V.Vrba, A.Fusek), CF-M.Poledna, RF-M.Poisl, DH-M.Zdražil, trenér ? M.Zdražil

Tuto sobotu hrají Skokani další domácí zápas. Následujícím soupeřem budou hráči Sokola Hluboká nad Vltavou. Utkání začínají v tradiční časy, a to v 13.00 a 16.00.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (13)    Nelíbí (5)

Komentáře:

Jméno:
Kolik je na hřišti met?:


Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.