Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Těšíte se na sezonu 2020?

  ANO (76)
  

  NE (52)
  

  NEVÍM (34)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 19

Online: 2

Včera celkem: 109
Aktuální výsledky Muži:
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
Nejbližší zápas Muži:
6.6. 13:00 Skokani Olomouc - Pelikans Bučovice
6.6. 16:00 Skokani Olomouc - Pelikans Bučovice
13.6. 13:00 Skokani Olomouc - Hluboká nad Vltavou
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
Trápení v Nadstavbě o Extraligu pokračuje i po víkendu s KlasikemPublikováno: 2019-07-15
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 386

Minulou sobotu měl A-tým poslední šanci na záchranu v nejvyšší české lize. Naším protivníkem byl tým Klasik Frýdek-Místek. Tým, který by prohrál oba zápasy by si, tak zavřel cestu do Extraligy. Ve Frýdku na nás čekali 2 hráči, kteří v minulosti oblékali olomoucký dres a chtěli se proti nám předvést.

V prvním utkání jsme byli domácím týmem a na kopec se postavil velezkušený Jiří Šimek. Úvodní směna nám vyšla velmi dobře a nedostali jsme ani bod. Druhá směna byla diametrálně odlišná a frýdečtí pálkaři zažili big inning. V této směně jsme obdrželi 8 bodů a bylo takřka rozhodnuto o vítězi. Náš tým v dohrávce směny nastřílel 6 bodů. Klasik pokračoval v demolici naší obrany a navyšovali své vedení. Nutno podotknout, že jsme jim hodně pomohli, neboť jsme měli velký počet chyb v infieldu. Petr Mik se dostal na kopec a měl za úkol ukončit bodové žně Frýdku-Místku. Dalším nadhazovačem byl levák Michal Kohout, který utkání doházel. Baseball se hraje do poslední směny a my jsme zaútočili a v samém konci. Ani mohutná ofenziva nám nepomohla k vítězství. Klasik měl na kontě 21 H a my jsme měli pouze 11 H, a tak jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Prohráli jsme v poměru 14:17 a nejlepším pálkařem byl Mason Felt, který odpálil 3 úspěšné hity.

Justin Woods startoval druhé utkání sobotního dne. Opět byla pro nás velmi kritická 2. směna, kdy soupeř 6 x skóroval. V této části zápasu bylo mnoho vícemetrových odpalů, s kterými si naše pole nedokázalo poradit. Na pálce se nám opět nevedlo, tak jak bychom potřebovali. Měli jsme spoustu odpalů, ale ty většinou končily v rukavicích domácích hráčů. V utkání byly vidět mnohé krásné zákroky zejména zadopolařů. Justin Woods se opřel do jednoho z nadhozů a odpálil daleký homerun. Tímto odpalem potěšil olomoucké hráče, ale i hrstku fanoušků na tribuně. Marek Sova se postavil na kopec po mnoha letech a odházel kvalitně 2 směny. Opět jsme si nechali tlak na poslední směnu, ale ani tento fakt nám nepomohl vyhrát utkání. Prohráli jsme v poměru 9:12 a naše dlouhá série bez výhry se prodloužila na 27 utkání.

Vzhledem k vývoji v tabulce je jasné, že příští sezonu Skokani zmizí z extraligové mapy. Olomoucký baseball figuroval v této lize od roku 2005. Sestup z Extraligy do 1.Ligy končí éra olomouckého baseballu v nejvyšší soutěži (celkem 14 sezon), ale stále máme šanci se brzy probojovat zpět mezi elitu.

V sobotu 20.7. odehraje olomoucký tým double s Hluboká Baseball & Softball Club. Domácí hráči sice nebudou bojovat o setrvání v nejvyšší lize, ale chtějí urvat 2 výhry a konečně okusit radost z vítězství.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (55)    Nelíbí (47)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.