Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Dorazíte na náš ples?

  ANO (32)
  

  NE (26)
  

  NEVÍM (13)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 7

Online: 1

Včera celkem: 114
Aktuální výsledky Muži:
28.7. 7:00 Skokani Olomouc - SaBaT Praha 2:13
27.7. 14:00 SaBaT Praha - Skokani Olomouc 14:2
20.7. 16:00 Hluboká nad Vltavou - Skokani Olomouc 11:3
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
9.6. 16:00 Skokani Olomouc B - Moravská Beseda 13:10
Nejbližší zápas Muži:
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
5.5. 16:00 Draci Brno C - Skokani Olomouc B
Souboj s mistrem v úvodu sezony byl hodně dramatickýPublikováno: 2019-04-02
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 298

Konec března byl ve znamení Opening Days a startu nové sezony. Los Skokanům Olomouc jako prvního soupeře přiřkl favorita, loňského mistra extraligy, ostravské Arrows. Z triplu zápasů vyšla lépe Ostrava, která vybojovala nakonec dvě výhry. Rozhodně to ale nebylo zadarmo!

Páteční zápas v Arrows Parku byl jasným vzkazem domácích, že si půjdou tvrdě za svým cílem. A udělali to celkem velkolepě, to když hned po úvodním nadhozu z levé ruky Michala Kohouta odpálil Jakub Grepl homerun. A pálkařské kvality ostravského klubu se dále plně prosazovaly v prvních třech směnách, během kterých Skokani inkasovali 7 bodů. V útoku se Olomouckým nedařilo prosadit proti nadhazovačské jedničce Borisovi Bokajovi a takřka bezchybné obraně. Po třetí směně Michala Kohouta vystřídal mladý talent Viliam Sitár, pro kterého bylo toto nasazení debutem v extralize. Po něm zbytek zápasu odházeli Petr Mik a Pavel Schwarz. Za zmínku v obraně Skokanů stojí zákrok diving catch Jana Utěšeného na první metě. Změna nadhazovače nastala i u Arrows, kdy Bokaje vystřídal Matěj Satoria. Konečné skóre bylo 8:1.

Páteční sestava proti Arrows Ostrava:
P-Kohout/Sitár/Mik/Schwarz P., C-Voják, 1B-Utěšený, 2B-Zdražil, 3B-Blažek, SS-Park, LF-Antoš/Poledna, CF-Lázniček, RF-Adamus, DH-Sova

V sobotu 30. 3. se konal Opening day v lazeckém areálu. Slavnostního nadhozu se nakonec chopil předseda oddílu Václav Voják. Hlavním nadhazovačem Skokanů se stal Mason Felt. Tento hráč má za sebou zkušenost z týmu Cincinnati Reds (Arizona Rookie League). Ostravský tým nominoval na kopec Wese Roemera, který hrál v minulých sezonách za Draky Brno. Mason vstoupil do utkání velmi dominantně a ostravští pálkaři si s ním nemohli vůbec poradit. Wesley Roemer házel velmi dobře, ale middle infield mu práci příliš neusnadnil. Hostující kouč Boris Bokaj sáhl ke střídání a na kopec se dostal Ondřej Satoria. Skvěle házejícího Felta vystřídal Petr Mik a nevedl si vůbec zle. Do poslední směny vstoupili Skokani s komfortním vedením 3:0, ale Arrows zaútočili a nakonec vybojovali jen dva body. Hlavními hvězdami dne byli Mason Felt, který si připsal výhru, Koichi Park, který se postaral o dva body a Matěj Lázniček, jenž odpálil tři hity ze čtyř startů.

Sobotní sestava Opening Day v Olomouc:
P-Felt/Mik, C-Voják, 1B-Utěšený, 2B-Borůvka/Blažek, 3B-Zdražil, SS-Park, LF-Antoš, CF-Lázniček, RF-Adamus, DH-Sova

Třetí utkání přineslo v Olomouci fanouškům velmi dramatickou podívanou, plnou baseballových zákroků a také bodů. Za domácí začal házet Viliam Sitár, který utkání zahájil ve velkém stylu. Hostující tým nasadil na kopec Marka Vykoukala, který zavíral utkání v pátek večer. V druhé směně Skokani dvakrát skórovali. Arrows na to však v třetí směně odpověděli, když prolomili naši obranu a třemi body překlopili vedení na svoji stranu. Pátá směna byla pro celý zápas klíčová, protože v ní padlo neuvěřitelných patnáct bodů. Nutno podotknout, že pole si vybralo slabší chvilku. Rošáda se udála i nadhazovacím kopci Arrows. Ostravský celek nasadil nejprve mladého Alexandra Šína, který byl záhy z kopce odvolán. Po něm nastoupil na kopec Martin Kubovčík, který se vrátil do ostravského dresu po letech. Utkání v dresu Skokanů doházel Ondra Schwarz. Zápas nakonec skončil divokým výsledkem 15:11 pro ostravský tým. Ondřej Schwarz a Jindřich Adamus prožili skvělé utkání a oba shodně odpálili po třech úspěšných odpalech.

Sestava v nedělním utkání:
P-Sitár/Schwarz P./Schwarz O., C-Borůvka, 1B-Sova/Utěšený, 2B-Schwarz O./Blažek, 3B-Adamus, SS-Zdražil, LF-Antoš, CF-Lázniček, RF-Poledna, DH-Voják

Diváci, kteří se těšili na všechny nové zahraniční tváře, si musí počkat na nadcházející zápasy s Kotlářkou. V nich se předvedou také Michael Gonzalez, Justin Woods či Fabrizio Minardi.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (31)     Nelíbí (20)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.