Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Dostanou se Skokani do play off 1.Ligy???

  ANO (9)
  

  NE (12)
  

  MOŽNÁ (6)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 23

Online: 1

Včera celkem: 112
Aktuální výsledky Muži:
27.6. 16:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 16:1
27.6. 13:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 19:4
13.6. 16:00 Skokani Olomouc - Hluboká nad Vltavou 5:21
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
Nejbližší zápas Muži:
20.6. 13:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
20.6. 16:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
5.7. 13:00 Hroch Brno - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
Souboj s mistrem v úvodu sezony byl hodně dramatickýPublikováno: 2019-04-02
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 352

Konec března byl ve znamení Opening Days a startu nové sezony. Los Skokanům Olomouc jako prvního soupeře přiřkl favorita, loňského mistra extraligy, ostravské Arrows. Z triplu zápasů vyšla lépe Ostrava, která vybojovala nakonec dvě výhry. Rozhodně to ale nebylo zadarmo!

Páteční zápas v Arrows Parku byl jasným vzkazem domácích, že si půjdou tvrdě za svým cílem. A udělali to celkem velkolepě, to když hned po úvodním nadhozu z levé ruky Michala Kohouta odpálil Jakub Grepl homerun. A pálkařské kvality ostravského klubu se dále plně prosazovaly v prvních třech směnách, během kterých Skokani inkasovali 7 bodů. V útoku se Olomouckým nedařilo prosadit proti nadhazovačské jedničce Borisovi Bokajovi a takřka bezchybné obraně. Po třetí směně Michala Kohouta vystřídal mladý talent Viliam Sitár, pro kterého bylo toto nasazení debutem v extralize. Po něm zbytek zápasu odházeli Petr Mik a Pavel Schwarz. Za zmínku v obraně Skokanů stojí zákrok diving catch Jana Utěšeného na první metě. Změna nadhazovače nastala i u Arrows, kdy Bokaje vystřídal Matěj Satoria. Konečné skóre bylo 8:1.

Páteční sestava proti Arrows Ostrava:
P-Kohout/Sitár/Mik/Schwarz P., C-Voják, 1B-Utěšený, 2B-Zdražil, 3B-Blažek, SS-Park, LF-Antoš/Poledna, CF-Lázniček, RF-Adamus, DH-Sova

V sobotu 30. 3. se konal Opening day v lazeckém areálu. Slavnostního nadhozu se nakonec chopil předseda oddílu Václav Voják. Hlavním nadhazovačem Skokanů se stal Mason Felt. Tento hráč má za sebou zkušenost z týmu Cincinnati Reds (Arizona Rookie League). Ostravský tým nominoval na kopec Wese Roemera, který hrál v minulých sezonách za Draky Brno. Mason vstoupil do utkání velmi dominantně a ostravští pálkaři si s ním nemohli vůbec poradit. Wesley Roemer házel velmi dobře, ale middle infield mu práci příliš neusnadnil. Hostující kouč Boris Bokaj sáhl ke střídání a na kopec se dostal Ondřej Satoria. Skvěle házejícího Felta vystřídal Petr Mik a nevedl si vůbec zle. Do poslední směny vstoupili Skokani s komfortním vedením 3:0, ale Arrows zaútočili a nakonec vybojovali jen dva body. Hlavními hvězdami dne byli Mason Felt, který si připsal výhru, Koichi Park, který se postaral o dva body a Matěj Lázniček, jenž odpálil tři hity ze čtyř startů.

Sobotní sestava Opening Day v Olomouc:
P-Felt/Mik, C-Voják, 1B-Utěšený, 2B-Borůvka/Blažek, 3B-Zdražil, SS-Park, LF-Antoš, CF-Lázniček, RF-Adamus, DH-Sova

Třetí utkání přineslo v Olomouci fanouškům velmi dramatickou podívanou, plnou baseballových zákroků a také bodů. Za domácí začal házet Viliam Sitár, který utkání zahájil ve velkém stylu. Hostující tým nasadil na kopec Marka Vykoukala, který zavíral utkání v pátek večer. V druhé směně Skokani dvakrát skórovali. Arrows na to však v třetí směně odpověděli, když prolomili naši obranu a třemi body překlopili vedení na svoji stranu. Pátá směna byla pro celý zápas klíčová, protože v ní padlo neuvěřitelných patnáct bodů. Nutno podotknout, že pole si vybralo slabší chvilku. Rošáda se udála i nadhazovacím kopci Arrows. Ostravský celek nasadil nejprve mladého Alexandra Šína, který byl záhy z kopce odvolán. Po něm nastoupil na kopec Martin Kubovčík, který se vrátil do ostravského dresu po letech. Utkání v dresu Skokanů doházel Ondra Schwarz. Zápas nakonec skončil divokým výsledkem 15:11 pro ostravský tým. Ondřej Schwarz a Jindřich Adamus prožili skvělé utkání a oba shodně odpálili po třech úspěšných odpalech.

Sestava v nedělním utkání:
P-Sitár/Schwarz P./Schwarz O., C-Borůvka, 1B-Sova/Utěšený, 2B-Schwarz O./Blažek, 3B-Adamus, SS-Zdražil, LF-Antoš, CF-Lázniček, RF-Poledna, DH-Voják

Diváci, kteří se těšili na všechny nové zahraniční tváře, si musí počkat na nadcházející zápasy s Kotlářkou. V nich se předvedou také Michael Gonzalez, Justin Woods či Fabrizio Minardi.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (31)     Nelíbí (20)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.