Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Udrží A tým Extraligu i pro další rok???

  ANO (4)
  

  NE (5)
  

  NEVÍM (2)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 121

Online: 1

Včera celkem: 205
Aktuální výsledky Muži:
15.6. 16:00 Skokani Olomouc - Technika Brno 4:17
15.6. 13:00 Technika Brno - Skokani Olomouc 6:5
8.6. 7:00 Třebíč Nuclears - Skokani Olomouc 4:3
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
9.6. 16:00 Skokani Olomouc B - Moravská Beseda 13:10
Nejbližší zápas Muži:
6.7. 13:00 Blesk Jablonec - Skokani Olomouc
6.7. 7:00 Skokani Olomouc - Blesk Jablonec
13.7. 13:00 Skokani Olomouc - Klasik Frýdek Místek
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
5.5. 16:00 Draci Brno C - Skokani Olomouc B
Skokani B přivezli zlato z Middle of SeasonPublikováno: 2018-08-14
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani B
Přečteno: 433

Stejně jako každý rok i letos se olomoucký B-tým zúčastnil turnaje Middle of Season, který pořádá prvoligový tým Pelikans Bučovice. V rámci Moravy se jedná o vyhlášenou a prestižní baseballovou událost. Obvykle bývá turnaj dvoudenní, ale díky plánovanému sobotnímu utkání Pelikánů s Orlicí Choceň byly všechny zápasy turnaje naplánovány až na neděli. B-tým alespoň poslal své zkušené velvyslance, aby jeli udržovat přátelské vztahy s ostatními týmy už v sobotu.

Zbytek olomouckého celku dorazil na místo okolo desáté hodiny a tak byl dostatek času na přípravu, kterou každý hráč mohl pojmout podle své chuti. V prvním duelu nás čekal tým Foxes Brno, který patří k favoritům JmOP, a tak jsme si nedělali velké naděje na výhru a k zápasu jsme nastoupili spíše v rozpoložení, že si hru jdeme užít. Na kopci však zazářil excelentní Marek Hlavička. Stejně tak excelentně našeho mladého nadhazovače podrželo pole, které vše učebnicově pochytalo a nedošlo k žádnému erroru ani k tzv. „čertovu kolečku“, které se nám bohužel často stává v běžných ligových zápasech. Na pálce se našemu týmu také dařilo a předvedli jsme několik kvalitních hitů.

Do druhého zápasu proti Pelikans jsme nastupovali plní radosti, že z letošního turnaje si odvezeme minimálně druhé místo, což je o dvě příčky lepší umístění než v předchozím roce. Na nadhozu nás reprezentoval Jakub Borůvka, kterého tradičně můžete vídat na pozici catchera. Nyní však víme, že kvalitně zastane oba posty a my tak můžeme za jednoho hráče ušetřit – sám si hodí, sám si chytne. Pole bylo opět velice kvalitní. Došlo pouze k jednomu drobnému erroru, který si na spojce vystřihl Alda Fusek. Alda by daný míč za normálních okolností jistě zpracoval. Na turnaji chtěl pouze potěšit své kamarády, kteří ho popichovali, že ještě tento turnaj žádnou chybu neudělal. Nutno podotknout, že drtivou většinu druhého utkání tým Pelikans nad námi vedl 9:3. Jako správný manažer (byť na turnaji mě oficiálně zastoupil Václav Blažek Jr. pro všechny známý jako Majzlík) jsem klukům nezapomněl zdůraznit, že 2 ze 3 bodů jsou moje, tak aby se trochu snažili. A v tu chvíli přišel zlom. Poslední šance na pálce, 2 outy. Všechny mety obsazené. Na pálce Kuba Borůvka. Kuba zkušeně poslal míč do vnějšího pole a dotáhl domů dva body. Zbytek line-upu jakoby kopíroval tuto úspěšnou trajektorii a díky precizní práci na pálce i na metách jsme nakonec zvítězili nad domácím týmem 9:13.

Hlavní část turnaje byla u konce, ale všichni jsme ještě s napjetím očekávali Homerun Derby, kde nás reprezentoval Aleš a Majzlík. Vaškovi na pálku nastoupil ve svém oblíbeném outfitu v podobě podvlékacího trika a slajdovacích kalhot. Fanynky byly nadšené. Nakonec v tomto klání ukořistil jeden homerun. Alda se v soutěži držel o něco déle. Zřejmě pomohlo, že v rámci kamarádského vtípku jsme pořadatelům nahlásili, že se jmenuje Kristián. Předseda klubu Pelikans pak do mikrofonu zahlásil: „Jako další na pálku nastupuje pan Kristián.“ Tribuny bouřily. Aleš odpálil celkem dva homeruny a zařadil se k nejlepším účastníkům tohoto klání.

Následovalo zakončení turnaje a vyhlášení výsledků, ve kterém nás čekaly už jen příjemné věci. Náš mladý talent Marek Hlavička si za svůj výkon z turnaje odvezl cenu pro nejlepšího nadhazovače a ostřílený pardál Radek Šindelář (který s námi byl i u staré generace B-týmu, kdy jsme postoupili do ČML) si zkušeně odnesl cenu pro nejlepšího pálkaře. Celý tým se pak mohl kochat zlatým pohárem za 1. místo, což je něco, co Skokani Olomouc letos zatím v žádné podobě nezažili, a tak to byla příjemná vzpruha. V tu chvíli už nás čekal pouze jeden úkol – dovézt zlatý pohár n Pátou metu, aby se tam zařadil k ostatním četným úspěchům klubu. Se spokojeným pocitem z dobře vykonané práce si balíte věci v záři zapadajícího slunce a říkáte si…jak může někdo nemilovat baseball…

Napsal: Leoš Mays Hayes

Líbí (57)     Nelíbí (51)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.