Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Prosadí se Áčko proti Hrochům???

  ANO (17)
  

  NE (4)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 92

Online: 1

Včera celkem: 132
Aktuální výsledky Muži:
18.5. 16:00 Skokani Olomouc - Eagles Praha 3:5
18.5. 13:00 Skokani Olomouc - Eagles Praha 2:8
17.5. 19:00 Eagles Praha - Skokani Olomouc 10:0
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
12.5. 16:00 Skokani Olomouc B - Draci Brno B 6:10
Nejbližší zápas Muži:
25.5. 13:00 Skokani Olomouc - Hroši Brno Navisys
25.5. 16:00 Skokani Olomouc - Hroši Brno Navisys
26.5. 14:00 Hroši Brno Navisys - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
5.5. 16:00 Draci Brno C - Skokani Olomouc B
Australské posily zařídily 2 výhry v nadstavbě o extraliguPublikováno: 2018-08-01
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 312

Sobota 28.7. byla ve znamení dalšího klání v baráži. Olomoucké Áčko zajíždělo na horkou půdu do Prahy. Zde na naše hráče čekal 1. tým ZČ 1. Ligy (ČML). Po dlouhé cestě vlakem jsme dorazili do Troji. Počasí bylo velmi horké a dusné a opět nedalo hráčům nic zadarmo. Tyto zápasy byly klíčové, neboť jsme potřebovali konečně vyhrát a odlepit se ode dna tabulky.

Do prvního utkání byl nanominován na kopec Joel Chapman (13 H, 10 R, 9 ER 3 SO), který dokázal odházet complete game (celé utkání). Domácí SaBaT na nás vyrukoval s extraligovým nadhazovačem Štěpánem Dupalem (v ZČ házel za tým Kotlářka Praha, 2.3 IP, 2 H, 3 R, 1ER, 2 SO). Hned v úvodní směně jsme 2x skórovali, a to díky doublu Nathana van der Lindena a kvalitní práci na metách v podání našich hráčů. Lead off Tomáš Bílek (dříve hostoval v juniorce Arrows Ostrava, jinak se jedná o odchovance Kotlářky Praha) odpálil hit, ale jeho spoluhráči na něj nenavázali, a tak jsme 1. směnu zakončili bez obdrženého bodu. V 3. směně jsme obsadili všechny mety, ale z této výhody jsme vytěžili pouze jeden bod. Domácí coach vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal levák Jan Škvařil (1.7 IP, 7 H, 8 R, 9 ER). V dohrávce směny jsme dostali 3 body a skoré bylo vyrovnané 3:3. Na začátku 4. směny jsme nastříleli 8 bodů, a to díky dalekým odpalům. Nejvíce se o body zasloužili: Adamus, Lázniček a van der Linden. Po této kanonádě domácí kouč opět sáhl ke střídání a na kopec se dostal Kryštof Dupal (5 IP, 2 H, 1 R, 1 ER, 5 SO), který náš útok dokonale utlumil. Od tohoto střídání nabralo utkání rychlý spád a spíše se činily obrana než útok. Na začátku 9. směny bylo skoré 11:9 v náš prospěch, ale stále jsme potřebovali udělat nějaký ten bod, abychom měli náskok do dohrávky utkání. Na pálku se dostal bombér Matěj Lázniček a z druhého nadhozu odpálil HR (již 2. v nadstavbě). SaBaT se v dohrávce nechytl, a tak utkání skončilo 12:10 v náš prospěch. V tomto utkání jsme odpálili 11 hitů a vyrobili jsme 2 errory. Velmi dobré utkání sehrál Marek Sova na 1. metě a k němu se přidal Nathan van der Linden, který si v tomto utkání připsal hned 4 úspěšné odpaly.

Sestava v 1.utkání:
P-J.Chapman, C-F.Daněk, 1B-M.Sova, 2B-M.Zdražil, 3B-O.Schwarz, SS-N.van der Linden, LF-J.Adamus, CF-M.Lázniček, RF-J.Kovařík, DH-O.Antoš.

Do druhého utkání jsme vstupovali, jako domácí tým, ale na cizím hřišti. Pražský výběr na nás nasadil Víta Křepinského (5IP, 4 R, 2 ER, 2 SO). Náš tým nasadil na kopec Nathana van der Lindena (11 H, 3 R, 2 ER, 9 SO), který odházel celé utkání. SaBaT skóroval v 1. směně pouze jednu, a to po tragické hře vnitřního pole, které vyrobilo hned 3 errory za sebou. Na pálce jsme se příliš neohřáli a první tři pálkaři byli rychle out. Jaroslav Petřina odpálil hit, ale poté byl vyoutován na první metě, kdy si nepohlídal odpal svého spoluhráče, který odpálil do zadního pole a naše pravé pole jej s přehledem vyoutovalo. Na pálce se opět opakoval stejný scénář a byli to rychlé tři outy. Martin Poledna odpálil hit do pravého pole, ale skoro byl vyoutován příhozem z pravého pole. Dalším pálkařem byl Jakub Borůvka, který odpálil daleký odpal a leckdo si mohl myslet, že je to HR, ale dobře postavený hráč v pravém poli tento odpal se štěstím zachytil. Na začátku 4. směny jsme předvedli krásnou double play a nedali jsme pražskému týmu šanci vyniknout. V dohrávce této směny se začaly dít věci. Při 2 outech jsme dokázali 2x skórovat. K těmto bodům nám napomohla pražská spojka, která udělala error, a tak jsme mohli jít do vedení. Po 5. směně pražský coach sáhl ke střídání a na kopci se představil Matěj Hejtmánek (3 IP, 4 H, 5 R, 2 ER, 1 SO), který našim hráčům velmi seděl. V 7.směně jsme dokázali přisypat 5 bodů. Opět jsme v této směně odpálil mnoho vícemetových odpalů a tím jsme definitivně zlomili odpor pražského týmu. Od této směny se utkání pouze dohrávalo a skončilo 9:3 v náš prospěch. V tomto střetu jsme odpálili 9 úspěšných odpalů a z toho bylo 5 vícemetových hitů. Velmi dobré utkání zahrála naše obrana, která se po chybách v 1. směně poučila a hrála velmi dobře.

Sestava 2. utkání:
P-N.van der Linden, C-J.Borůvka, 1B-M.Sova, 2B-J.Adamus, 3B-J.Kovařík, SS-M.Zdražil, LF-O.Antoš, CF-M.Lázniček, RF-M.Poledna.

Dalším týmem v baráži je Klasik Frýdek-Místek. Utkání odehrajeme na domácím hřišti a budeme 1x domácí a 1x hosté. Klasik zatím nevyhrál ani jedno utkání a v nadstavbě spíše sbírá zkušenosti do dalších let. Z toho týmu máme zapůjčeného Jindřicha Adamuse, pro kterého tento souboj bude velmi pikantní.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (35)     Nelíbí (42)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.