Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Prosadí se Áčko proti Hrochům???

  ANO (17)
  

  NE (4)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 21

Online: 1

Včera celkem: 116
Aktuální výsledky Muži:
18.5. 16:00 Skokani Olomouc - Eagles Praha 3:5
18.5. 13:00 Skokani Olomouc - Eagles Praha 2:8
17.5. 19:00 Eagles Praha - Skokani Olomouc 10:0
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
12.5. 16:00 Skokani Olomouc B - Draci Brno B 6:10
Nejbližší zápas Muži:
25.5. 13:00 Skokani Olomouc - Hroši Brno Navisys
25.5. 16:00 Skokani Olomouc - Hroši Brno Navisys
26.5. 14:00 Hroši Brno Navisys - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
5.5. 16:00 Draci Brno C - Skokani Olomouc B
Skokan Voják odchází na zbytek sezony do Arrows OstravaPublikováno: 2018-06-01
Poslal: Veronika Kolesárová
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 583

Jakub Voják, kmenový hráč a zároveň i trenér olomouckých Skokanů, dokončí letošní baseballovou extraligovou sezonu v dresu Arrows Ostrava. Hostování Jakuba Vojáka v týmu loňského vicemistra bylo dohodnuto výměnou za čtyři hráče. Takový je výsledek přestupového jednání, které skončilo 31. května. Od 1. června tak budou oba kádry nastupovat v obměněné sestavě.


Jakube, jak vypadal dialog s Arrows ohledně tvého působení v Ostravě?


Dotaz na moje hostování padl ze strany Arrows už před sezonou kvůli Evropskému poháru. Legislativně to však nešlo provést. Místo toho jsme se nakonec dohodli, že u nich budu hostovat do konce roku v rámci extraligy. Skokani mají minimální šanci dostat se do play off. A Arrows se již několik let snaží vyhrát extraligu a vždycky jim to uniká o malinký kousek. Věřím, že jim budu ku pomoci k získání titulu.


Namísto tebe přijdou do Olomouce noví hráči. O koho se jedná?


Určitě bych neodešel, aniž bychom od Ostravy někoho nezískali. A tak tu budou hrát Filip Daněk, Ondra Košata, Michal Prokeš a Jindřich Adamus. Jsou to mladší hráči, kteří dosud nedostávali na hřišti tolik šancí. Ostrava má ale spoustu talentovaných mladších baseballistů, takže se nebojím, že by do Skokanů nezapadli.


Jak bude vypadat tvé působení v ostravském týmu?
Mám tam spoustu známých z reprezentace a nebude sebemenší problém se do kádru začlenit, i když s nimi nebudu trénovat. Budu jezdit jen na zápasy. Přes týden budu v Olomouci, kde mám spoustu povinností, které nemůžu nechat být. Jsem pořád Skokan a Skokany budu i nadále přes týden trénovat. Nicméně díky svým zkušenostem mi nebude dělat problém vžít se do hráče Arrows a podávat za tento tým ty nejlepší výkony. Rivalita mezi Olomoucí a Ostravou tu pochopitelně je odjakživa, ale s největší pravděpodobností bychom se už na hřišti proti sobě neměli potkat. V základní části jsou už vzájemné zápasy odehrané.


Už víš, jak budeš v zápasech ostravských šípů obsazován?


Jsem catcher. Ostrava svého catchera, který hraje výborně, má. Bude záležet, jak se rozhodne trenér mě nasazovat. O těchto podrobnostech jsme se ještě nebavili. První zápas mě čeká v pátek 1. června. Uvidíme.


Jak reagovali spoluhráči, když jsi jim oznámil, že budeš hrát za Ostravu?


Jako první jsem to probral s našimi cizinci. Bylo to pro mě nejdůležitější, protože jejich účinkování jsem zařizoval já a chtěl jsem je s tím seznámit nejdřív. Naprosto to pochopili a jednoznačně mi to odsouhlasili. A vlastně všichni kluci to přijali úplně v pohodě, nijak jim to nevadilo a chápou to. A jsem rád, že stejně pozitivně to přijali i kluci ze strany Arrows, kteří budou hrát za Olomouc.


Jako trenér A týmu Skokanů zhodnoť dosavadní průběh extraligy. Ten se nevyvíjel dle původních představ...


První tři čtvrtě sezony je za námi a čtyři výhry jsou hodně málo. Tým letos nehrál dobře, nepředváděli jsme dobré výkony. Konečné závěry a hodnocení ale budu dělat až po úplném finiši sezony. V tuto chvíli je před námi ještě sedm zápasů a na šesté místo, které nyní patří Třebíči, teď Skokani ztrácí čtyři výhry. Bilance po vzájemných zápasech hrají ve prospěch Třebíče. Pokud by chtěli Skokani pomýšlet na play off, tak by museli vyhrát ideálně všechny zbývající mače. Šance tam pořád je, Skokani se nevzdávají a myslím si, že se poperou o každý zápas. Třeba se do play off přece jen dostanou. To by pak bylo hodně zajímavé!Pozn: Kromě hostování Jakuba Vojáka a příchodu nových posil z Ostravy se oddíl Skokani Olomouc po přestupových jednáních rozrůstá také o šest hráčů v kategorii U15. Tým mladých olomouckých baseballistů pod vedením trenérů Václava Vojáka a Pavla Školoudíka posílí kvůli účasti na Českém baseballovém poháru šestice odchovanců oddílu Hroši Brno. Jmenovitě se jedná se o Davida Batůška, Kryštofa Hanzala, Matouše Jandu, Vojtěcha Šaradina, Marka Štefku a Timothyho Whiteheada.

Líbí (20)     Nelíbí (48)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.